W masażu klasycznym wykorzystuje się bodźce mechaniczne w celu leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych. Masaż mający działanie przeciwbólowe, rozluźniające, odprężające i wzmacniające mięśnie.
Wskazania:
- w stanach wyczerpania u osób bez zmian organicznych,
- w rekonwalescencji jako masaż kondycyjny,
- w ogólnych zaburzeniach statyki jako sposób zapobiegania odleżynom,
- zaburzeniom w układzie krążenia i oddychania,
- w leczeniu nerwic typu psychogennego,
- u dzieci – leczenie krzywicy, hipotrofii, hipotonii mięśniowej i nadwagi.
W masażu klasycznym wykorzystuje się bodźce mechaniczne w celu leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych.
Masaż mający działanie przeciwbólowe, rozlużniajace, odprężające i wzmacniające mięśnie.
Wskazania:
- w stanach wyczerpania u osób bez zmian organicznych,
- w rekonwalescencji jako masaż kondycyjny,
- w ogólnych zaburzeniach statyki jako sposób zapobiegania odleżynom, zaburzeniom w
- układzie krążenia i oddychania,
- w leczenie nerwic typu psychogennego,
- u dzieci – leczenie krzywicy, hipotrofii, hipotonii mięśniowej i nadwagi.
Masaż klasyczny częściowy polega na masowaniu wybranej części ciała np. odcinek kręgosłupa, bądź kończyna górna lub dolna. Terapeuta skupia się na wybranej przez nas części ciała, która potrzebuje masażu ze względu na utrzymujący się ból i inne dolegliwości. Techniki, które są wykorzystywane to głównie ugniatanie, głaskanie, rozcieranie i oklepywanie. Siła działania, szybkość, rytm ucisku są dostosowywane indywidualnie. Tego rodzaju masaż pozwala szybko i skutecznie rozluźnić mięśnie, koryguje zmiany układu kostnego, zmniejsza napięcia, zapewnia lepsze ukrwienie i dotlenienie masowanej części ciała.
Masaż limfatyczny (drenaż) jest specyficznym rodzajem masażu, którego celem jest usprawnienie krążenia chłonki w układzie limfatycznym. Wykonywany jest na zleconą okolicę ciała za pomocą techniki głaskania, rozcierania oraz ugniatania.
Wskazania:
- obrzęki, wysięki i zmiany skórne spowodowane zaburzeniami krążenia limfy,
- niektóre przebyte choroby,
- amputacje,
- stany zapalne przebiegające z obrzękami
- wskazania po mastektomi.
Masaż limfatyczny (drenaż) jest specyficznym rodzajem masażu, którego celem jest usprawnienie krążenia chłonki w układzie limfatycznym. Wykonywany jest na zleconą okolicę ciała za pomocą techniki głaskania, rozcierania oraz ugniatania.
Wskazania:
- obrzęki, wysięki i zmiany skórne spowodowane zaburzeniami krążenia limfy,
- niektóre przebyte choroby,
- amputacje,
- stany zapalne przebiegające z obrzękami.
Zabieg wykorzystujący umiejscowienie stref refleksyjnych. Poprzez ich uciskanie i masaż pobudza się pracę organów wewnętrznych oraz wywiera korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia – pobudza krążenie krwi, tym samym oczyszcza organizm z toksyn. Poza tym, masaż stóp dodaje energii, odpręża, relaksuje oraz znacznie poprawia samopoczucie.
Wskazania:
- alergie,
- migreny,
- depresje,
- bezsenność,
- bóle kręgosłupa,
- bóle menstruacyjne
- reumatyzm,
- bóle mięśni,
- dolegliwość pęcherza,
- kłopoty z nerkami,
- układ trawienny,
- problemy z trawieniem,
- zaburzenia wzroku,
- cellulitis.
Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie zalety masażu ze szczególnymi właściwościami wulkanicznych kamieni bazaltowych. Jest zabiegiem silnie relaksującym, redukuje stres, zmęczenie, zmniejsza napięcia mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza metabolizm, przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności organizmu.
Wskazania:
- nadmierny stres, nerwice, stany wyczerpania psychofizycznego,
- wzmożone napięcie mięśniowe, ból pochodzenia mięśniowo-powięziowego,
- stany przeciążeniowe,
- urazy ortopedyczne,
- rwa kulszowa,
- choroby układu krążenia,
- zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych,
- otyłość, problemy z przemianą materii.
Fotel masujący działa na zasadzie wcześniej nastawionych programów, przy pomocy których istnieje możliwość przeprowadzenia kompleksowego masażu całego ciała. Intensywność, czas trwania i nawiązanie poszczególnych faz są wybierane ze względu na oczekiwany cel – w zależności czy ma to być masaż pobudzający, masaż sportowy, czy masaż relaksacyjny.
Wskazania:
- nerwobóle,
- stany pourazowe,
- okres rekonwalescencji,
- porażenia i niedowłady,
- zmęczenie fizyczne,
- stres,
- odnowa biologiczna.
Jest to sekwencyjny masaż uciskowy wykonywany specjalnym aparatem, który spręża powietrze wpompowywane do rękawów. W ten sposób wytwarzane są delikatne, rytmiczne fale uciskowe, które rozpoczynają się od palców stóp, a następnie przepływają przez podudzie, udo, pośladki, aż do bioder. Zabieg najczęściej stosowany jest w odchudzaniu, walce z cellulitem. Ponadto wykorzystywany w profilaktyce zakrzepicy żylnej, przy zaburzeniach krążenia obwodowego oraz obrzękach nóg.
Zabieg będący rodzajem masażu mechanicznego, który powstaje przy użyciu wibracyjnej głowicy napędzanej prądem wody. Działanie zabiegu służy poprawieniu miejscowego krążenia, zwiększeniu sprężystości tkanek, rozluźnieniu mięśni, usprawnieniu krążenia limfatycznego i zmniejszeniu bólu.
Wskazania:
- blizny,
- nerwobóle,
- niedowłady,
- odmrożenia,
- porażenia mięśni,
- zaburzenia krążenia,
- stany pourazowe,
- przykurcze po gipsach, po przewlekłych zapaleniach stawów, mięśni, więzadeł,
- bóle w zespołach zwyrodnieniowych.
Hydro Jet to wodny masaż na sucho. Wykonywany jest ogrzanym strumieniem wody wypływającym pod ciśnieniem 4,5 barów. Wodne dysze poruszają się okrężnymi ruchami, uderzając w powierzchnię kauczukowej maty. W ten sposób masują ciało – od stóp do głowy. Masaż na łóżku wodnym jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, bezinwazyjnym i bezpiecznym. Stanowi połączenie trzech elementów: masażu, ciepła i wody. Dzięki temu pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów.
Decydując się na masaż:
- zmniejszasz napięcie mięśni,
- odprężasz się,
- usprawniasz układ krążenia,
- łagodzisz dolegliwości bólowe.
Jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne. Ma zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej i masażu, przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększa tym samym zdolność wysiłkową organizmu.
Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksuje i regeneruje całe ciało.
W masażu używa się gorących bazaltowych kamieni pochodzenia wulkanicznego, które poprzez wieloletnią naturalną obróbkę falami morskimi mogą być użyte do celów terapeutycznych. Są specjalnie wyselekcjonowane pod względem kształtu i pochodzą z obszarów czystych ekologicznie np.: Hawaje, Bali. Masaż łączy w sobie oddziaływania termoterapii i masażu limfatycznego, używa się również technik z masażu klasycznego.
Ciepło płynące z kamieni oraz spokojne, powolne ruchy podczas wykonywania masażu, pozwalają na maksymalne rozluźnienie mięśni napiętych po całym dniu pracy.